Dün gece yarısı bazı sosyal medya sitelerinde erişim sıkıntısının yaşanmasının ardından bu sabah da Türk Telekom’un hem ADSL hem de mobil internetinde büyük sıkıntılar var.

İnternete erişim engeli geldi
İnternete erişim engeli geldi

Türkiye, dün gece artık son birkaç yıldır sıklıkla karşılaştığımız alıştığımız, sosyal ağlara yönelik erişim sıkıntısını tekrar yaşadı. Gece yarısı 01.30’dan itibaren büyük bir kullanıcı kitlesi Facebook, Twitter, WhatsApp ve Instagram’a erişim sağlayamadı. Bu sabah ise çok daha keskin bir olay yaşandı. Sabah 05.30 sularından itibaren Türk Telekom’un hem ADSL hem de mobil internete hiçbir şekilde erişim sağlanamıyor.

Türk Telekom’un ADSL ve Mobil İnternetine Erişim Sağlanamıyor

Saat sabaha karşı 05.30 sularından itibaren yaşanan erişim sıkıntısı sebebiyle Türk Telekom müşterileri, ADSL ve mobil interneti kullanamaz duruma geldiler. Bazı bölgelerde ADSL yavaş da olsa kullanılabilir durumda olsa da mobil internete hiçbir şekilde erişim sağlanamadı. (özellikle de mobil veriyi açmamıza rağmen erişim sağlayamadık)

Diğer Mobil İnternetlerde de Sıkıntı Var!

Türk Telekom’un yanı sıra bazı Turkcell ve Vodafone kullanıcılarının da internete erişim sağlanamadığı yönünde yorumlar var.

İnternet Kesintisinden WhatsApp, Facebook, Twitter ve Instagram Sayesinde Haberdar Olduk

Sabah uyandığımızda ilk yaptığımız şeylerden bir tanesi, telefonumuzdan sosyal medya hesaplarımızdan neler olduğuna bakmak oluyor. Fakat Türk Telekom kullanıcıları, hem ev hem de mobil internet hizmetinden faydalanamadılar.

Sosyal Medyadan İnternet Kesintisine Büyük Tepki

Türk Telekom’un mobil interneti tamamen kesmesi ve internet erişimi sağlamaması, sosyal medyada da çok fazla eleştirildi. Bazı kullanıcılar, Türk Telekom’un yaptırımına karşı sert söylemlerde bulundular.