The Weeknd’in False Alarm için çektiği video klip, adeta bir gerilim filmi gibi olmuş.

The Weeknd’den FPS oyunlarının havasını aratmayan içeriğe sahip bir klip
The Weeknd’den FPS oyunlarının havasını aratmayan içeriğe sahip bir klip

Bu Video klip, doğrudan izleyiciler için ‘şiddet içeriklidir’ uyarısıyla başlıyor.

Bol kanlı, gerilimli sahneleriyle de bu uyarının hakkını fazlasıyla veriyor! Video klip adeta bir aksiyonlu video oyunu gibi.

Kanadalı şarkıcı The Weeknd, False Alarm şarkısının klibiyle izleyici karşısına çıktı. Parçaya çekilen klip FPS oyunlarının havasına sahip oluşuyla ön plana çıkıyor.

2010 senesinde YouTube üzerinden ün kazanan sanatçı son zamanlarda I Can’t Feel My Face şarkısıyla müzik listelerinin zirvesinde yer almıştı.

Grammy Ödülleri‘ne aday gösterilen The Weeknd şimdi False Alarm‘ın yeni klibini internet üzerinden paylaştı. Şarkının yanı sıra klibin farklı tarzı da dikkat çekiyor.

Yönetmenliğini Ilya Naishuller‘in yaptığı False Alarm klibi
Yönetmenliğini Ilya Naishuller‘in yaptığı False Alarm klibi

Yönetmenliğini Ilya Naishuller‘in üstlendiği klip beklendiği gibi gitmeyen bir banka soygununu konu ediyor. Ancak yönetmen bu hikayeyi müzik kliplerinde alışılmamış bir tarz ile ekrana geliyor.

Birinci şahıs gözünden anlatılan hikayede detaylı bir şekilde planlanan soyguna şahit oluyoruz. Ana kahramanımız yoluna çıkanları öldürüyor, geri gelince ortaklarından bile kurtulması gerekiyor.

Klibin hikayesi içine düşmekten korkacağımız bir şekilde son buluyor. Ortaya oyunlarda sevilen bir tür olan FPS (birinci şahıs nişancı) ile sinemanın özelliklerini bir araya getiren farklı bir video çıkıyor.

Dilerseniz klibi izleyebilirsiniz: