Galaxy Note 7 için yaşanan sorunlardan sonra Samsung, yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 hakkında açıklama yaptı.

Samsung, Galaxy S8 için Siri'yi yok edecek yapay zeka geliştiriyor
Samsung, Galaxy S8 için Siri’yi yok edecek yapay zeka geliştiriyor

Galaxy Note 7 modelinde yaşanan batarya sorunuyla birlikte kötü günler geçiren Samsung, Galaxy S8 ile birlikte bu kötü algıyı yok etmek için Galaxy S8 için süper özellikler eklemeye hazırlanıyor.

Samsung Mobile Başkan Yardımcısı Lee Kyeong-tae Samsung Galaxy S8 modelinin daha güçlü teknik özellikler, daha iyi kamera ve gelmiş bir yapay zeka desteğiyle geleceğini söyledi.

Elbette telefonun kamera ve teknik özellik anlamında gelişmesi şimdilik özellikler belli olmadıkça bizim için bir anlam ifade etmiyor ancak dikkat çevirmemiz gereken nokte Galaxy S8’in yapay zeka desteğiyle gelmesi.

Samsung Yeni S Voice için çalışmalara devam ediyor
Samsung Yeni S Voice için çalışmalara devam ediyor

Siri’nin yapımcıları bu sefer Samsung için çalışacak

Lee Kyeong-tae henüz yapay zeka hakkında tam olarak detaylar vermese de geçtiğimiz günlerde Samsung, Apple’ın akıllı asistanı Siri’yi geliştiren Viv Labs şirketini satın almak için çalışmalara başlamıştı.

Bu kısımda yapay zeka konusunda kendi bünyesindeki Viv Labs ile çalışacak Samsung, hem Siri’nin yapımı hakkında bilgi edinecek hem de kendisinden önemli detaylar katarak Siri, Google Asistan ve Cortana ile rekabete girecek olan gelişmiş yapay zekasını tanıtacak.

Samsung Galaxy S8’in yapay zekası sadece sesli asistandan ibaret olmayacak ve cihazın her yerinde kolaylık sağlayacak.