Dün akşam 01.30 saatinden itibaren fişi çekilen internet için bağlantınızı düzeltecek bilgisayar (PC) için en iyi 5 VPN hizmeti

İnternet sorununa kökünden çözüm sunan PC için en iyi 4 VPN servisi
İnternet sorununa kökünden çözüm sunan PC için en iyi 4 VPN servisi

Fenerbahçe’nin Manchester United karşısındaki galibiyetine sevincimizi paylaşamadan internetimiz gitti. İlk önce Facebook, Twitter ve YouTube’a erişemedik, saat 01.30 civarında ise bu engele WhatsApp da dahil oldu. Whatsapp’ın da dahil olmasıyla birlikte herkesin hiç kullanmadığı SMS‘ler devreye girdi. Paketlerdeki bitmeyen SMS’ler gün boyu teker teker azaldı.

Türk Telekom tarafında ortaya çıkan toplu internet kesintisi ile Türk Telekom kullanıcıları gerek evden internet ve gerekse mobil internet konusunda bağlantılarını uzun bir süre alamadılar ve bu sorun en azından azda olsa (sosyal medyanın hala kullanılamaz olması dışında) düzeldi.

Dilerseniz bu bağlantıdan mobil için VPN konumuza gidebilirsiniz.

Bilgisayardan VPN için tercih ettiğimiz 5 VPN’yi başlıklara tıklayarak indirebilirsiniz.

1- Opera

opera

Opera kendisinde VPN’yi gömülü bulundurmasıyla ünlüdür. Hem Windows, hem Linux hem de Mac desteği sunan Opera’yı bilgisayarınıza indirip Tercihler > Gizlilik ve Güvenlik yönergesinden VPN hizmetini açmanız gerekiyor. Opera ücretsiz ve sınırsızdır.

2- ZenMate

zenmate

En sevilen, klasik haline gelen ZenMate, Windows ve Mac ile uyumu, hatta Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera için de eklenti desteği sunuyor. Hatta Türkiye’de en çok kullanılan servis ZenMate olduğunu söyleyebiliriz.

3- Hola VPN

holavpn

Hola VPN ücretsiz bir VPN servisi olup, Windows, Mac, Xbox, PlayStation ve Apple TV gibi çoğu platforma destek veriyor.

4- DotVPN

download-dotvpn-crx-extension-for-chrome-free

Sloganı VPN’den daha iyi diye olan DotVPN, ücretsizdir. Google Chrome, Opera, Firefox tarayıcılarında desteklenen, yakında da Windows ve Mac için gelecek olan DotVPN birçok ülkeden bağlanmanıza olanak tanıyor.

Dilerseniz bu bağlantıdan mobil için VPN konumuza gidebilirsiniz.